Bez kategorii

Kiedy wezwać pogotowie hydrauliczne?

Pogotowie hydrauliczne, jak sama nazwa wskazuje, sprawdza się w tych wszystkich przypadkach, gdy nie mamy możliwości umówienia standardowej wizyty hydraulika, na którą trzeba poczekać czasem nawet kilka dni. Namiar na dobre pogotowie zawsze warto mieć pod ręką – nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy nam się przyda.

Pogotowie hydrauliczne funkcjonuje na zasadzie specjalistów gotowych do wyjazdu przez 24 godziny na dobę. To usługi, które niejako wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Pęknięta rura nie poczeka do rana, a lejąca się woda z kaloryfera również nie bierze pod uwagę, że jest akurat święto czy dzień wolny od pracy. Dzięki pogotowiu hydraulicznemu wszystkie awarie, jakie nagle pojawiają się w naszych domach, mogą być na bieżąco naprawiane.

Znajdź fachowca zanim pojawi się problem

Tak samo, jak każdy z nas zna numer na 112 i wie, gdzie dzwonić w nagłym przypadku zagrożenia zdrowia i życia, tak samo warto mieć gdzieś w widocznym miejscu zapisany namiar na dobrego hydraulika. Gdy pojawia się pęknięta rura czy cieknący strumieniami kaloryfer, raczej nie mamy głowy by przeglądać ogłoszenia w sieci czy dzwonić do znajomych z prośbą o polecenie dobrego hydraulika. Już zawczasu znajdźmy sobie namiar na sprawdzone pogotowie hydrauliczne i powieśmy numer gdzieś w widocznym miejscu. Dzięki temu każdy domownik w nagłym wypadku będzie wiedział, co robić i gdzie dzwonić. Dobre pogotowie hydrauliczne możemy znaleźć z polecenia. Z pewnością ktoś z naszych znajomych korzystał kiedyś z tego rodzaju usług i może polecić kogoś sprawdzonego. A jeśli nie, w sieci możemy znaleźć wiele firm, które mają same pozytywne opinie. Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że są to naprawdę doświadczeni fachowcy.

Pęknięta rura to nagła sprawa

Pracownicy pogotowia hydraulicznego najczęściej odbierają zgłoszenia o pękniętych rurach, które zalewają kuchnię, łazienkę, całe mieszkanie i wszystkie mieszkania znajdujące się na niższych piętrach. W sytuacji pękniętej rury raczej nikt nie jest w stanie poradzić sobie na własną rękę, warto więc wzywać pogotowie hydrauliczne jak najszybciej. Użytkownicy mieszkania powinni jednak zadbać o to, by choć trochę zminimalizować szkody. A można to zrobić poprzez zakręcenie głównego zaworu wody w mieszkaniu. Podobnie jak w przypadku namiarów na pogotowie hydrauliczne, dobrze jest zawczasu dowiedzieć się, gdzie taki zawór się znajduje. Miejsce może się różnić w zależności od rodzaju budownictwa. Jeśli będziemy wiedzieli, gdzie szybko zakręcić wodę w całym mieszkaniu czy pionie, nie będziemy tracić czasu na gorączkowe bieganie po całym mieszkaniu czy klatce schodowej. Dzięki temu woda przestanie płynąć i powodować straty.

Po zakręceniu zaworu wody pozostaje problem pękniętej rury. Pogotowie hydrauliczne jest więc jak najbardziej wskazane. Fachowcy przyjadą i ocenią, gdzie znajduje się usterka i jakie są możliwości jej naprawienia. Czasem bowiem, pomimo najszczerszych chęci i umiejętności, hydraulicy nie są w stanie przeprowadzić prac naprawczych od razu. Często konieczny jest generalny remont instalacji, a decyzja o nim nie należy do właściciela mieszkania, a do administratora całego budynku. Gdy wezwiemy pogotowie hydrauliczne, będziemy natomiast wiedzieli co robić i jak działać, aby jak najszybciej do naszego mieszkania wróciła woda.

Pęknięty kaloryfer

Podobnie, jak pęknięta rura w instalacji wodnej, sporo nerwów może nam zepsuć pęknięty kaloryfer. Problemy z kaloryferami zdarzają się najczęściej w starym budownictwie, w którym jeszcze funkcjonują tradycyjne, żeliwne kaloryfery. Są one dosyć ciężkie, mogą powodować spore problemy z odpowietrzeniem, a stare rury mogą pękać w najmniej odpowiednim momencie. Pęknięta rura może być również efektem źle przeprowadzonej próby odpowietrzenia grzejnika. Problem z kaloryferem jest o tyle poważniejszy niż z pękniętą rurą, że wylewa się z niego często gorąca woda. Nie tylko zalewa nam mieszkanie i sąsiadów, ale również może nas poparzyć. Warto więc jak najszybciej wezwać pogotowie hydrauliczne, które pomoże nam opanować awarię. Próby opanowania tak poważnej usterki na własną rękę raczej nie wchodzą w grę.

Mniejsze usterki też czasem wymagają pogotowia

Pogotowie hydrauliczne pracuje zwykle 24 godziny na dobę i przez siedem dni w tygodniu. Nie wszystkie zgłaszane usterki są więc wyjątkowo poważne. Fachowcy naprawiają też mniej poważne awarie, które jednak nie mogą czekać. Jeśli zapcha nam się zlew w kuchni w dzień wolny od pracy, święto czy w niedzielę, nie zawsze będziemy mieć tyle cierpliwości, by poczekać kilka dni na przybycie hydraulika. Aby zaoszczędzić sobie stresu i nerwów, warto nawet do niewielkiej usterki wezwać pogotowie hydrauliczne. Dzięki temu nasza kuchnia czy łazienka nie będą przez dłuższy czas wyłączone z codziennego użytkowania.